PARTNERZY
MEDIA
ORGANIZATOR
 
Prelekcja
Minimalizacja ryzyka kredytu kupieckiego
Sławomir Mrowiński | Amica Wronki S.A.

13.00-13.50

W dobie kryzysu, jaki obecnie dotknął Europę wiele firm notuje gorsze wyniki finansowe. Rośnie liczba upadłości ogłaszanych w Polsce. Firmy Ubezpieczające nie są już tak skore do gwarantowania za portfel naszych należności. Wielu naszych klientów ma lub może mieć problemy z płynnością. Szczególny nacisk należy więc kłaść na zabezpieczenie się przed ryzykiem niewypłacalności naszych klientów. Można i trzeba to robić. Trudno w 100% zabezpieczyć się przed niewypłacalnością dłużnika. Można jednak takie ryzyko zminimalizować.


Kluczowe punkty wystąpienia

  • Prawne formy zabezpieczenia należności (aspekt praktyczny)
  • Instrumenty minimalizujące ryzyko związane udzielanym kredytem kupieckim
  • Ocena wiarygodności klienta
  • Prawo upadłościowe a nasze bezpieczeństwo
  • Skuteczna windykacja
34 lata, z wykształcenia Prawnik, ukończone Podyplomowe Studium Menedżerskie. Zatrudniony w Amice, w dziale Treasury, gdzie kieruje sekcją odpowiedzialną za należności i zobowiązania. Członek Polskiego Stowarzyszenia Skarbników Korporacyjnych. Prywatnie żona , dwójka dzieci.
Amica Wronki S.A.
Amica Wronki S.A. jest największym krajowym producentem sprzętu AGD i jedną z najprężniej rozwijających się polskich firm. W 2008 przychody ze sprzedaży spółki osiągnęły poziom 1,2 miliarda zł. Potencjał produkcyjny firmy tworzą: Fabryka Kuchni, Fabryka Lodówek, Fabryka Armatury i Fabryka Pralek. Dzięki temu firma posiada szeroką i zróżnicowaną ofertę handlową, która obejmuje zarówno sprzęt wolnostojący: kuchnie gazowe, gazowo-elektryczne, elektryczne, w tym z płytą ceramiczną, sprzęt chłodniczy, pralki, zmywarki, okapy, kuchenki mikrofalowe oraz cieszący się coraz większą popularnością sprzęt do zabudowy. W ofercie Amiki znajdują się także urządzenia małego AGD: żelazka, czajniki, tostery i odkurzacze. Nasze wyroby posiadają międzynarodowe certyfikaty jakości, środowiskowe i bezpieczeństwa ISO 9001, ISO 14001 oraz OHSAS 18001. Potwierdzeniem dobrego zarządzania firmą są liczne wyróżnienia i nagrody, m.in. Godło Teraz Polska, Polska Nagroda Jakości i Złoty Grosz. Za najbardziej prestiżową z uzyskanych nagród należy uznać Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dla najlepszego polskiego przedsiębiorstwa. Od 1997 roku firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
 
Oddzwaniamy
Zostaw swój numer telefonu, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie!
Kiedy mamy oddzwonić?
        
 
Pobierz ofertę
Zostaw swoje dane i pobierz ofertę: